Poradenství a konzultace

Co jsou a k čemu slouží Bachovy květové esence

Bachovy květové esence, též často nazývány "bachovky" jsou květové extrakty z 38 nejedovatých, planě rostoucích rostlin, které objevil a popsal počátkem dvacátého století anglický lékař Dr. Edward Bach.

Zjistil, že skutečnými příčinami nemocí jsou naše psychické stavy - např. snaha ovládat, přílišné nadšení, nerozhodnost, hrůza, strach, pochyby, beznaděj, deprese, neklid, netrpělivost, zármutek, slabost... Během své lékařské praxe si všímal reakcí pacientů na ostatní lidi, povahových rysů a nemocí, které se u nich objevily.

Dr. Bach vytvořil 7 skupin esencí zaměřených na strach, nejistotu, nezájem o přítomnost, osamělost, přecitlivělost na vnější vlivy, skleslost a zoufalství, přílišnou péči o jiné.

Hlavním přínosem bachovek je to, že harmonizují naše pocity (může se jednat o strach, úzkost, deprese, stav vyhoření i fyzické únavy, o samotu, či "létání myšlenkami v oblacích",.....) a tím nás stabilizují, pomáhají také nastartovat samoléčící síly organismu a urychlují uzdravování a rekonvalescenci. Esence nenahrazují lékařskou péči, ale mohou ji velmi dobře doplnit a podpořit.

Konzultaci si můžete objednat po vyplnění jednoduchého formuláře